Zwycięstwo Polaków na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej. Jaki jest klucz do sukcesu?

Polska ponownie udowodniła, że w świecie ekonomii jest siłą nie do zlekceważenia! Nasi utalentowani młodzi adepci ekonomii zdominowali Międzynarodową Olimpiadę Ekonomiczną, zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Szymon Jackowski z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, który zdobył tytuł indywidualnego zwycięzcy, pokonał przedstawicieli 22 krajów (rekrutowanych spośród 100 tys. uczniów szkół średnich z czterech kontynentów), a jego triumf odbył się w Starożytnej Olimpii w Grecji, gdzie zawody miały miejsce na początku września. To jego trzecia wygrana z rzędu. Nasza pięcioosobowa drużyna, składająca się z laureatów XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, zdobyła 5 medali – 2 złote i 3 srebrne. 

Warto również podkreślić, że olimpiady przedmiotowe to nie tylko pole rywalizacji, ale także doskonała okazja do nawiązywania wartościowych kontaktów. „Ten, wydawać by się mogło niepozorny, aspekt socjalizacyjny jest szczególnie ważny. Poznawanie osób, które mają podobne pasje i zainteresowania, otwiera drzwi do długotrwałych przyjaźni oraz współpracy w przyszłości. Wspólna pasja i wzajemna inspiracja są fundamentem naszego rozwoju, zarówno osobistego, jak i zawodowego” – mówi Konrad Grabowicz, dwukrotny laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz zwycięzca XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. 

Sukces nie rodzi się w próżni

Konrad Grabowicz jest obecnie jedną z kluczowych postaci w ogólnopolskiej inicjatywie edukacyjnej „Indeks w Kieszeni”, która m.in. pomaga uczniom przygotowywać się do olimpiad przedmiotowych. Twórcy “Indeksu w Kieszeni” wychodzą z założenia, że byli olimpijczycy najlepiej rozumieją wyzwania, przed którymi stają obecni uczestnicy. 

„Z radością obserwujemy sukcesy polskich uczestników Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej! Wśród reprezentantów Polski znalazły się osoby, którym pomagaliśmy w procesie nauki. To łączenie sił i dzielenie się doświadczeniem jest kluczowe” – mówi Konrad Grabowicz.

Sukcesy uczestników olimpiad często nie wynikają wyłącznie z ich indywidualnych umiejętności, ale także z długotrwałym wsparciem i mentoringiem, które otrzymują od wcześniejszych laureatów i organizacji takich jak „Indeks w Kieszeni”. “Przygotowania do olimpiady to jak przygotowania do maratonu. Nie trzeba mieć doświadczenia, ale jeśli chcemy wystartować, warto zacząć przygotowania wcześniej, mieć dobrego trenera oraz motywację” – mówi Konrad Grabowicz.


Nie tylko rywalizacja, ale też współpraca

Finalnie, sukces naszych olimpijczyków to nie tylko ich osobista triumf, ale także dowód na to, że wspólnota olimpijska w Polsce ma silne podstawy. Inicjatywa „Indeks w Kieszeni” ma na celu nie tylko przygotowanie młodych ludzi do rywalizacji, ale również stworzenie środowiska, w którym będą mogli się rozwijać i wspierać nawzajem – bo każdy sukces jednego olimpijczyka zyskuje siłę, gdy jest dzielony i wspierany przez całą społeczność. Jedna z naszych byłych uczestniczek, po ukończeniu szkoły, dołączy do zespołu, by wspierać kolejne roczniki w zdobywaniu wiedzy i kompetencji związanych z ekonomią.” – dodaje Konrad Grabowicz.

pastedGraphic.png

Konrad Grabowicz – zwycięzca XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, podwójny laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz zwycięzca konkursu Wiedzy o Gospodarce organizowanego przez UMK w Toruniu, który dziś  jest jednym z prowadzących kursy przygotowujące przyszłych olimpijczyków w ramach inicjatywy “Indeks w Kieszeni”.

Indeks w Kieszeni (www.indekswkieszeni.pl)- ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, dzięki której uczniowie mogą przygotować się do olimpiad przedmiotowych, matur oraz egzaminu ósmoklasisty. Firma, która od ponad 10 lat odznacza się najwyższą skutecznością jeśli chodzi o przygotowywanie do olimpiad tematycznych w formie kursów stacjonarnych oraz e-learningowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *