Retail Parki w centrum zainteresowania inwestorów

Mocno osłabiony przez pandemię sektor handlowy zyskał nową niszę wśród inwestorów
w nieruchomości komercyjne. Obecnie obserwuje się wzmożoną aktywność w inwestycje skupione głównie wokół parków handlowych w mniejszych, regionalnych miastach.
W ostatnim czasie na zakup retail parków w podwarszawskim Piasecznie i Dobrym Mieście zdecydowało się MNK Partners.

Parki handlowe od kilku lat pozostają w obszarze naszego zainteresowania. Widzimy, że ich popularność wciąż rośnie. Formaty te dają możliwość dokonania szybkich zakupów, a dzięki szerokiej ofercie produktów podstawowych, w przystępnych cenach, cieszą się sympatią konsumentów.>> mówi Małgorzata Cieślak-Belgy, dyrektor inwestycyjny MNK Partners.

Po dwóch latach ukształtowanych pod wpływem pandemii, popularność szybkich, codziennych zakupów weszła na dobre w nawyki kupujących. A w konsekwencji, wzrosło zainteresowanie inwestorów parkami handlowymi i obiektami typu convenience.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że marki przygotowują odrębne wersje projektów aranżacji salonów, które mają znaleźć się w lokalnych retail parkach. Zainteresowanie konsumentów oraz właścicieli salonów i sieci handlowych sprawia, że reginalne centra handlowo-usługowe stanowią atrakcyjną klasę nieruchomości, które są odporne na zawirowania rynku.>> dodaje Małgorzata Cieślak-Belgy.

MNK Partners to francuska, niezależna firma zarządzająca aktywami, specjalizująca się
w ogólnoeuropejskich inwestycjach w nieruchomości o wysokim potencjale wartości.
W najbliższych miesiącach zapowiada kolejne inwetyscje w lokalne parki handlowe.

O MNK Partners

Grupa MNK Partners, z siedzibą w Paryżu, Luksemburgu i Warszawie, jest firmą specjalizującą się w ogólnoeuropejskich inwestycjach w nieruchomości o wysokim potencjale wartości dla francuskich i międzynarodowych klientów profesjonalnych. Stworzona w 2017 roku przez Mansoura Khalifé, MNK Partners Group pozycjonuje się jako jeden z wiodących graczy w świecie paneuropejskich profesjonalnych funduszy nieruchomości.

Grupa organizuje i zarządza poprzez swoją firmę zarządzającą MNK partners France, rozwiązaniami inwestycyjnymi w ramach mandatów zarządzania zbiorowego i zarządzania prywatnego (fundusze dedykowane, transakcje klubowe…).

Unikalne doświadczenie MNK Partners w zarządzaniu inwestycjami i aktywami, jakość badań i “butikowe” podejście do wyzwań stawianych przez klientów pozwalają grupie wykorzystać ogromną wiedzę w zakresie strukturyzacji finansowej i nieruchomości oraz lepiej identyfikować i realizować możliwości inwestycyjne.

Grupa zatrudnia obecnie 20 pracowników w 3 europejskich biurach (Paryż, Luksemburg i Warszawa) i jest zaangażowana w aktywa o wartości prawie 400 milionów euro, z czego około 300 milionów euro znajduje się pod zarządzaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *